Hľadať Košík0 Rýchla Účet Menu

Znovín Znojmo

Spoločnosť Znovín Znojmo a.s. patrí ku stáliciam moravského vinohradníctva a vinárstva. Svojou veľkosťou i objemom produkcie sa radí v českých pomeroch ku stredne veľkým podnikom. Pre predstavu môžeme uviesť, že Znovín denne predá 17.000 fliaš. Ak si to predstavíte zobrazené formou koláčového grafu, tak Znovínu patrí podiel 3,5 % všetkých vín skonzumovaných v Českej republike.

Sídlo společnosti Znovín

Pre mnohých je Znovín synonymom poctivého a priateľského prístupu k zákazníkovi. Filozofia spoločnosti je založená na dôvere zákazníka. Obchodní partneri často oceňujú predovšetkým stabilnú kvalitu vín a široký, neustále inovovaný sortiment výrobkov. Preto portfólio Znovínu uspokojí takmer všetky typy zákazníkov.

Znovín aktívne vstrebáva moderné svetové trendy, zároveň však ctí miestnu tradíciu.  Dokáže rýchle reagovať a má zmysel pre detail. Ochutnajte  napríklad vína s označením Terroir Levure. Sú vyrobené z kvasiniek získaných z hrozna z  miestnych viníc uvedených na etikete. Dokonale tak vyjadrujú autenticitu a eleganciu svojho konkrétneho terroir.

Znovín je neúnavným propagátorom terroir. Uvedomuje si, v akom unikátnom vinohradníckom prostredí sa nachádzajú vinice kde sa rodí hrozno na vína, ktoré potom získavajú tie najvyššie ocenenia na známých svetových súťažiach vín. Dnes už takmer neexistuje významná svetová výstava, na ktorej by Znovín nezískal to najvyššie ocenenie. Úspechy prijíma s pokorou a vedomím, že je stále čo zlepšovať.

Znovín mnohokrát udával a stále udáva trendy v českom vinárstve. Bol napríklad prvou spoločnosťou, ktorá zahájila  výrobu tzv. riadeného kvasenia v 90. rokoch, ako prvý uviedol do života dnes už bežnú a obľúbenú zásielkovú službu. Znovín zapôsobil aktivitami v Louckom kláštore, v ktorých sa snúbi víno a umenie, takisto podmanivo prepojil víno a šport. Spoluorganizoval niekoľko tzv. prelomových  výstav vín. Ako prvý uviedol do života veľmi dobre zorganizované a stále populárnejšie Vinárske putovania atď. Znovín je známy aj svojim prepracovaným  Vinárskym turistickým programom.

Aktuálne aktivity Znovínu prezentuje rozsiahly Katalóg vín a služieb. Vychádza v polročných intervaloch a je pravidelne aktualizovaný. Široká ajednoducho štruktúrovaná  ponuka poskytne  zážitky i pre najnáročnejších klientov s vycibreným vkusom.

Mnohí z vás vlastnia Katalóg i v papierovej podobe. Je to obrazne povedané „Biblia Znovínu.“ Mení sa v čase, ale základné prikázanie zostáva nezmenené: pracovať s pokorou, byť svojim zákazníkom blízkym priateľom a naďalej im prinášať príjemné vína s typickou aromatickosťou a harmonickým zladením zvyškového cukru a atraktívnych kyseliek.

Potvrdenie
Kliknutím na tlačidlo nižšie potvrdzujete,
že máte viac ako 18 rokov.
Potvrdiť