Hľadať Košík0 Rýchla Účet Menu

Aj Pezinok už spoznáva hrdé vína zo Znovína

Volám sa Marián Šteiger a pochádzam z Malokarpatského vinárskeho kraja, ktorý je srdcom najväčšej a najvýznamnejšej oblasti pestovania hrozna na Slovesnsku a tou je mesto Pezinok. Čo sa týka historického vnímania pestovania hrozna na úpätí južných svahoch Malých Karpát, pestuje sa tu už dve tisícročia a tak keď sa povie Pezinok naše zmysly opanuje vôňa a chuť predovšetkým bieleho vína a to hlavne odroda Ryzling vlašský.

Pezinské vinohrady

Pezinok je vinohradníckou oblasťou, v ktorej sa kedysi pestovalo približne 90 % bielych odrôd. Dnes je to už o čosi menej pretože do módy prišlo pitie červeného vína. V súčasnosti tvorí výsadba modrých odrôd probližne štvrtinu,zvyšok sú biele odrody. Pezinské vinohrady tým, že sú od severozápadnej časti chránené pohorím Malých Karpát poskytujú pre dozrievanie hrozna prostredie s dlhou a suchou jeseňou, čím dávajú vínam dorobeným z tohto hrozna typický charakter ľahko pitných vín prevažne suchých a jednoduchších s jemným ovocným buketom a vyžším obsahom minerálov. Z toho vyplýva, že to niesú južanské vína s výžším obsahom alkoholu, ale naopak vína, ktoré majú nižší obsah alkoholu, skôr suchšieho rázu a vyžšej kyselinky, ktorá je typická pre tieto vína.

Pri mojom uvedomení si skutkového stavu a potenciálu dopestovaných vín čo do plnosti chuti, atraktívneho buketu, elegantnej prírodnej sladkosti, ktorá jednoznačne pochádza priamo z hrozna a zároveň sviežosti a vôbec celkového charakteru, ktorý je prijateľný pre široký okruh milovníkov dobrého vína som sa dal na neľahkú cestu osloviť mojich krajanov, že chcem priniesť do Pezinka-teda do koncentrovaného stredu diania lokálnych výrobcov a predajcov vína značku Moravského výrobcu spoločnosť ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. a to chcelo veľkú dávku odvahy a hlavne argumenty na otázky či mi hovorí niečo význam slova lokálpatriot a podobné charakterové črty patriotizmu. Od samého začiatku som veril v presvedčenie,že pre moju myšlienku o vyplnení hypotetickej diery v ponuke na trhu vín je ideálnym partnerom portfólio ponuky vín ZNOVÍN ZNOJMO, a.s.

Ako som spomenul táto cesta nebola ľahká, ale moja dôvera vložená do Znovínskych vín ma celé desaťročie nesklamala a to živilo moju myšlienku po celú dobu môjho snaženia.

Výsledkom bolo zahájenie spolupráce v decembri 2013 medzi spoločnosťou ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. a spoločnosťou SHARK COMPANY s.r.o., ktorá je prevádzkovateľom novootvoreného Clubu priateľov dobrého vína zo Znovína - STEIGER Club 2013 so sídlom v centre Pezinka na Záhradnej ulici č. 19.

Situovanie Clubu je umiestnené cez cestu oproti Zámockemu parku.

Pre bližšie dokreslenie Vám prikladám zopár fotografií, aby ste si mohli spraviť vlastnú predstavu o vzhľade novootvoreného Clubu v ktorom sa prezentujú a predávajú výhradne vína zo spoločnosti ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. - v širokom sortimente, hlavne však v najvyžších akostných radách, ktoré predstavujú prívlastkové vína z radov Terroir Club, Terroir Levure, Terroir Lacerta Viridis, Genus Regis a v neposlednej rade i kompletná ponuka sektov vyrobených tradičnou cestou. Nájdete tu aj doplnkový predaj ďalších zaujímavých produktov ako je želé z ľadového vína, čokoládové pralinky a iný darčekový sortiment.

STEIGER Club 2013 vo dne

STEIGER Club 2013 vo vnútri

STEIGER Club 2013 v noci

S pozdravom za Club priateľov dobrého vína zo Znovína

Marián Šteiger
STEIGER Club 2013

Potvrdenie
Kliknutím na tlačidlo nižšie potvrdzujete,
že máte viac ako 18 rokov.
Potvrdiť